Spotkanie wigilijne Caritas dla 250 ubogich osób

23 grudnia br. do wigilijnego stołu Caritas Diecezji Płockiej zaprosi około 250 osób. Opłatkiem podzieli się z nimi między innymi biskup pomocniczy Mirosław Milewski: – Będzie barszcz czerwony z uszkami, śledź i ciasto na deser – zaprasza ks. kan. Adam Przeradzki, wicedyrektor Caritas Diecezji Płockiej. Płock to jedno z 90 miast na mapie Polski, w których odbędzie się takie spotkanie, organizowane przez Caritas dla osób potrzebujących, samotnych, bezdomnych.

Caritas Diecezji Płockiej organizuje spotkanie wigilijne dla około 250 samotnych, bezdomnych i ubogich osób. Będą to m.in. mieszkańcy Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Płockiej, osoby korzystające z obiadów przygotowywanych przez Caritas, ale też wszyscy ci, którzy zechcą uczestniczyć w tym spotkaniu.

Uczestnicy podzielą się opłatkiem, złożą sobie życzenia, będą śpiewać kolędy. Do wigilijnego stołu zasiądą w sobotę 23 grudnia o godzinie 12.00, pod ogrzanymi namiotami przy ul. Sienkiewicza 34. Będą im towarzyszyli m.in. biskup pomocniczy Mirosław Milewski i dyrektor Caritas Diecezji Płockiej ks. dr Radosław Zawadzki.

– Na stole pojawi się czerwony barszcz z uszkami, pierogi, śledzie, pulpety rybne, karp smażony, kapusta zasmażana, bigos, a na deser ciasto i napoje. Każdy z uczestników otrzyma też paczkę ze słodyczami, pochodzącymi ze zbiórki żywności pod nazwą „Tak. Pomagam” – wymienia ks. kan. Adam Przeradzki, wicedyrektor Caritas Diecezji Płockiej.

Organizacja spotkania świątecznego jest możliwa dzięki środkom i darom Caritas, firmie Selgros oraz firmie Green Loft.

Płock będzie jednym z 90 miast na mapie Polski, w których odbędzie się spotkanie świąteczne Caritas dla osób potrzebujących, samotnych, bezdomnych. Pomysł pochodzi z Poznania, gdzie od siedemnastu lat ubodzy gromadzą się na wieczerzy wigilijnej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Od 2017 roku inicjatywa ma charakter ogólnopolski.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.