Spotkanie w sprawie budowy slipów

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku odbyło się spotkanie dotyczące budowy slipów (pochylni schodzącej z lądu w głąb wody, służącej do wodowania lub wyciągania na brzeg łodzi).

W spotkaniu wzięli udział: Sylwester Ziemkiewicz – Starosta Płocki , Iwona Sierocka – Wicestarosta, Michał Twardy – Sekretarz Powiatu, radni powiatu płockiego: Anna Dębska – Gutkowicz i Bogdan Matczak, Piotr Feliniak – Dyrektor Zarządu Zlewni we Włocławku, Kamil Zieliński- Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego, Dorota Zakrzewska – Dyrektor Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Krzysztof Rygier- Specjalista w Biurze Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego, Arkadiusz Kamiński – przedstawiciel PKN Orlen- przewodniczący Mazowieckiej Doliny Wodorowej, Jerzy Staniszewski – Wójt gminy Bodzanów, Jarosław Leonarcik – UG Słubice, st. bryg. Jacek Starczewski- Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Płocku, dh Hilary Januszczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, przedstawiciele OSP Słubice i OSP Kępa Polska.

Podczas spotkania omówiono kwestie związane z budową slipów na terenie powiatu, jak również została przedstawiona koncepcja funkcjonowania Mazowieckiej Doliny Wodorowej. Zdaniem wszystkich zebranych budowa slipów (budowli hydrotechnicznych) jest niezbędna z uwagi na prowadzone przez służby ratownicze działania na rzece Wiśle, w tym w szczególności jednostki OSP i PSP, tym bardziej, że wypadki na wodzie zdarzają się coraz częściej.

Kolejną ważną kwestią była Mazowiecka Dolina Wodorowa. Jej działanie i program przedstawił Arkadiusz Kamiński przedstawiciel PKN Orlen – przewodniczący Mazowieckiej Doliny Wodorowej. Z punktu widzenia rozwoju powiatu płockiego współpraca w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa jest istotna, stąd też należy rozważyć przystąpienie do Mazowieckiej Doliny Wodorowej. Takie działania pozwolą do prowadzenia inwestycji, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców środkowej Wisły.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.