Spotkanie profilaktyczne w ognisku pracy pozaszkolnej w Sierpcu

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad Wodą”, oraz „Bezpieczne Wakacje 2024”, policjant z sierpeckiej komendy odwiedził dzieci i młodzież z OPP w Sierpcu. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

W ubiegły piątek policjant zajmujący się profilaktyką społeczną w sierpeckiej komendzie spotkał się z młodzieżą i dziećmi z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. W trakcie trwających wakacji młodzież chętnie wyjeżdża na odpoczynek nad zbiorniki wodne, gdzie aktywnie spędza czas pływając i uprawiając różne sporty. Podczas aktywności nad Wodą warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, których przestrzeganie ogranicza ryzyko utonięcia bądź wystąpienia tragicznego w skutkach wypadku. W tym okresie szczególnie dzieci i młodzież nie mogą zapominać o zachowaniu zdrowego rozsądku oraz zasadach bezpieczeństwa.

Funkcjonariusz w trakcie pogadanki przypomniał dzieciom i młodzieży o zasadach bezpiecznego zachowania się nad Wodą, oraz na drodze. Następnie omówił zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz zwrócił uwagę na zagrożenie uzależnienia od gier video oraz mulimediów, promując przy tym aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Na zakończenie spotkanie policjant, zachęcił do udziału w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad Wodą”. Ponadto uczestnikom organizowanych przez Ogniosko Pracy Pozaszkolnej półkolonii wręczono elementy odblaskowe.

asp. szt. Krzysztof Dobrzeniecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.