Spotkania z uczestnikami obozów w Słupii

Sierpeccy policjanci w ramach działań „Bezpieczne Wakacje”, spotkali się z uczestnikami obozu w stanicy harcerskiej w Słupi. Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami obozu o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku, zagrożeniach na drodze oraz tych związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Spotkania profilaktyczne przeprowadzono wspólnie ze Strażą Pożarną oraz Sanepidem.

Wakacje to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom odwiedzającym i wypoczywającym na terenie powiatu sierpeckiego Jednym z elementów policyjnej służby jest profilaktyka. Szczególnie podczas letniego wypoczynku mundurowi spotykają się z uczestnikami kolonii i obozów przekazując im rady i wskazówki. W tym tygodniu policjanci dwukrotnie odwiedzali stanicę harcerską w Słupi, gdzie spotykali się z uczestnikami kolonii. Głównym tematem rozmów było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Podczas spotkania funkcjonariusze instruowali dzieci jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, m.in. aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach, oraz zachowywać odpowiedzialnie i nie przeceniać swoich możliwości. Przypomniano również obowiązkowe wyposażenie roweru oraz omówiono zasady bezpeiczeństwa podczas poruszania się po drogach. Zwrócono także uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się w nocy poza terenem zabudowanym.

Kolejnym ważnym tematem spotkania były zagrożenia związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych takich jak narkotyki i dopalacze. Szczegółowo omówiono szkodliwość tych substancji oraz mechanizm działania przestępców w zakresie handlu i obrotu środkami odurzającymi. Młodzież chętnie wysłuchała prelekcji zdobywając odpowiednią wiedzę.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali również elementy odblaskowe.

asp. szt. Krzysztof Dobrzeniecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.