Ślubowanie i awanse w klasach mundurowych

Już po raz kolejny w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu odbyła się uroczystość ślubowania i promocji na wyższe stopnie uczniów klas policyjnych. Na uroczystości nie mogło zabraknąć sierpeckich policjantów.

W zeszłym tygodniu (14.12) uczniowie klas II liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, deklarując tym samym wierność Ojczyźnie.

„Strzec honoru szkoły…. Z dumą i powaga nosić mundur…. Ślubujemy!- miedzy innymi takie słowa roty przysięgi padły z ust uczniów klas mundurowych podczas uroczystego ślubowania.

Powagi uroczystości dodali swoja obecnością Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu insp. Jarosław Ciarka przedstawiciele władz samorządowych, oświaty, sądu oraz absolwenci Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu. Uroczystość zaczęła się od wprowadzenia sztandaru po czym uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie deklarując wierność Ojczyźnie , przestrzeganie prawa, szacunek do drugiego człowieka, a także wytrwałość w rozwoju osobowości i zdobywaniu wiedzy. Uczniowie klas drugich otrzymali awanse na stopnie młodszych kadetów. Aktu mianowania dokonali dyrektor Piotr Tyndorf oraz Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu insp. Jarosław Ciarka.

asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.