Sierpeccy policjanci zabezpieczali wizytę prezydenta RP

Prezydent RP odwiedził Sierpc z okazji obchodzonego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i złożył kwiaty przed pomnikiem gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil”. Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami powiatu sierpeckiego. Policjanci zabezpieczali przejazd i pobyt Prezydenta RP oraz czuwali nad bezpieczeństwem zgromadzonych osób.

Zabezpieczenie wizyty głowy państwa to zawsze duże wyzwanie dla Policji. Wymaga to precyzyjnego i profesjonalnego przygotowania oraz współpracy z innymi służbami. Przyjazd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do Sierpca poprzedził rekonesans poprowadzony wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed pomnikiem Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil”. Następnie Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami powiatu sierpeckiego.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem zgromadzonych osób, a także zabezpieczali trasę przejazdu kolumny prezydenckiej, jak również dbali o płynność na drogach.

Autor: asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.