Samorząd Płocka sfinansował strzelnicę Akademii Mazowieckiej

W gmachu Akademii Mazowieckiej w Płocku, przy ul. Gałczyńskiego 28, uruchomiono system szkoleniowo-treningowy „Pojedynek”. Jest to multimedialny i przenośny system strzelecki, opracowany na potrzeby rynku cywilnego. Uroczystego otwarcia dokonali prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, przewodniczący Rady Miasta Płocka Artur Jaroszewski oraz prof. Maciej Słodki – rektor uczelni. Z „wirtualnej strzelnicy” korzystać będą głównie studenci kierunków bezpieczeństwo wewnętrzne (I stopnia) oraz bezpieczeństwo wewnętrzne z administracją publiczną (II stopnia).

W pracowni można ćwiczyć i doskonalić umiejętności strzeleckie z wykorzystaniem kilku rodzajów broni treningowej, zarówno krótkiej jak i długiej. Na różnych wirtualnych odległościach i z różnych postaw strzeleckich można mierzyć do celów ruchomych przy zmiennych warunkach oświetleniowych i ograniczonej widoczności. Powstanie „wirtualnej strzelnicy” pozwala na doskonalenie umiejętności bezpiecznego posługiwania się prawdziwą bronią. Dla studentów Akademii Mazowieckiej w Płocku jest to niezmiernie ważny element praktycznego kształcenia na kierunkach związanych z bezpieczeństwem.

System szkoleniowo-treningowy „Pojedynek” umożliwia równoczesne szkolenie od jednej do czterech osób (każda wyposażona w pistolet lub karabinek) zależnie od rozmiaru wyświetlanego obrazu. Ćwiczenia nacechowane są stopniowaniem trudności od prostych strzelań statycznych po dynamiczne. System działa w oparciu o obserwację ekranu przez kamerę i detekcję miejsca odbicia światła lasera wyemitowanego z modułu zamontowanego na broni treningowej, która jest repliką prawdziwej broni – pistoletów Glock i karabinków Beryl. System usprawnia posługiwanie się bronią i techniki oddawania strzału. Celne oraz niecelne strzały obrazowane są bezpośrednio na ekranie. Nietrafienia są sygnalizowane za pośrednictwem uderzenia wirtualnego pocisku w ziemię.

Nowo otwarty wirtualny system strzelecki w Akademii Mazowieckiej w Płocku wspiera filary bezpieczeństwa oraz jest jednym z innowacyjnych warsztatów kształcenia. Wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła 150 000 zł i została sfinansowana w całości ze środków budżetu Miasta Płocka.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.