Ratownictwo wodne ze wsparciem samorządu Mazowsza

Samorząd województwa poza działaniami edukacyjnymi i prowadzeniem akcji oznakowania najniebezpieczniejszych kąpielisk na Mazowszu współpracuje z organizacjami pozarządowymi, realizując otwarty konkurs „Ratownictwo i ochrona ludności”. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, wsparcie trafi do 13 organizacji (WOPR-y i jedna jednostka OSP z Nowego Dworu Mazowieckiego), które łącznie otrzymały wsparcie w wysokości ponad 1,4 mln zł.

Od 2016 r. samorząd województwa mazowieckiego dofinansował mazowieckie WOPR-y kwotą blisko 4,9 mln zł. To pieniądze na m.in. zakup nowego sprzętu ratowniczego, sprzętu łączności radiowej i telefonicznej, środków transportu lądowego i wodnego, pokrycie kosztów utrzymania w gotowości sprzętu ratowniczego, zakup paliwa czy też pokrycie kosztów szkoleń dla ratowników wodnych.

Wsparcie dla Rejonowego Płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego 

Rejonowe Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało dofinansowanie na kwotę 103.500 zł. Z pozyskanych środków jednostka zakupi silnik do łodzi oraz skuter wodny. Środki finansowe przeznaczone zostaną również na utrzymanie gotowości ratowniczej na terenie Płocka i powiatu płockiego w 2024 roku. 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.