Przekroczyła prędkość o ponad 50 km/h – straciła prawo jazdy

Policjanci z sierpeckiej drogówki zatrzymali do kontroli 44-letnią kierującą VW, która jechała 101 km/h w obszarze zabudowanym. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić 1500 złotych mandatu karnego. Oprócz tego do jej konta przypisano 13 punktów karnych. Policjanci przypominają – prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu podczas weryfikacji zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa z wykorzystaniem miernika prędkości, w Kręćkowie zatrzymali do kontroli 44-letnią kierującą pojazdem m-ki VW, która jechała 101 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość jest do 50 km/h.

Mundurowi zatrzymali 44-letniej mieszkance powiatu sierpeckiego prawo jazdy. Oprócz utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy, kobieta będzie musiała zapłacić mandat karny w wysokości 1500 złotych a na jej konto zgodnie z obowiązującymi przepisami trafiło 13 punktów karnych .

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego jak również innych użytkowników drogi. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy kto za mocno trzyma nogę na gazie musi liczyć się z konsekwencjami.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.