Przedszkolali odwiedziły Komendę Policji w Sierpcu

Sierpecką komendę policji odwiedziły we wtorek dzieci z Przedszkola Happy Center. Dzielnicowy oprowadził miłych gości i wytłumaczył czym zajmują się funkcjonariusze poszczególnych pionów. Przedszkolaki miały też okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy policjantów.

Dzielnicowy st. sierż. Machał Marcinkowski z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w miniony wtorek miał bardzo ważne zadanie do wykonania, a mianowicie przyjąć gości z Przedszkola Happy Center w Sierpcu. Funkcjonariusz opowiedział dzieciom, jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia i jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Przypomniał również numery alarmowe.

Na koniec dla przedszkolaków czekała jeszcze jedna niespodzianka. Na placu przed komendą policjant przygotował dla dzieci radiowóz, do którego każde z nich mogło wsiąść. Atrakcją było też włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych w policyjnym samochodzie.

Wizyta była dla dzieci nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale także świetną okazją do integracji. Dzięki takim inicjatywom, dzieci uczą się szacunku do funkcjonariuszy i zrozumienia dla ich pracy.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.