Przed policjantami ukrył się na drzewie

Do policyjnej celi trafił 36-latek, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. W trakcie pościgu porzucił pojazd, a pieszą ucieczkę zakończył ukrywając się na drzewie. Mężczyznę wytropił pies policyjny.

Na jednej z płockich ulic funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego płockiej komendy podjęli pościg za kierującym fordem, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Pomimo znaków i sygnałów do zatrzymania kierowca przyspieszał próbując zepchnąć z drogi radiowóz. Kiedy pojazd się zatrzymał, wybiegło z niego dwóch mężczyzn, którzy rozbiegli się w różnych kierunkach. W trakcie, gdy funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego pasażera, dyżurny skierował na miejsce przewodnika sierż. Dominika Szostka z psem tropiącym Szachem, który niemal natychmiast doprowadził mundurowych do uciekiniera, który, jak się ukazało, ukrył się na drzewie.

Pasażer zakończył swoją wycieczkę w izbie wytrzeźwień, natomiast kierujący został zatrzymany. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

Skuteczność policyjno-psiego duetu, który doprowadził do zatrzymania nietrzeźwego kierującego została doceniona na tegorocznych XX Kynologicznych Mistrzostw Policji 2023, gdzie zajęli III miejsce.

sierż. szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.