Promesy na zakup samochód dla jednostek OSP

24 marca 2023 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Płońsku odbyła się uroczystość z okazji wręczenia promes na zakup samochodów pożarniczych dla 16 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach realizacji „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych – Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Panu Maciejowi Wąsikowi Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, po czym wprowadzono poczet sztandarowy Komendy Powiatowej PSP w Płońsku oraz odegrano i odśpiewano hymn państwowy. Kulminacyjnym momentem było wręczenie promes na zakup lekkich, średnich oraz ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Jednostki, które otrzymały promesy:
powiat gostyniński:
– OSP Szczawin Kościelny,
– OSP Gostynin,

powiat płocki:
– OSP Łąck,

powiat sierpecki:
– OSP Gójsk,
– OSP Gozdowo,

Przekazane promesy zapewniają OSP otrzymanie dofinansowania ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Komendy Głównej PSP.

Zaproszeni goście podkreślając rolę, jaką odgrywają ochotnicze straże pożarne w systemie bezpieczeństwa kraju, dziękowali druhom za ich pracę i poświęcenie dla drugiego człowieka.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Maciej Wąsik podczas uroczystości zwrócił się do zebranych: „W Polsce mamy największą ochotniczą formację na świecie i są to Ochotnicze Straże Pożarne. Na mapie bezpieczeństwa Polski to niezwykle ważny punkt. To Wy jesteście często pierwsi na miejscu zdarzenia, ratujecie życie i zdrowie ludzi. Bardzo Wam dziękuję za wielkie zaangażowanie. Jako wiceminister spraw wewnętrznych i administracji czuję ogromny obowiązek finansowania Waszej działalności. Trzeba o ten wielki ruch społeczny dbać.”

W wydarzeniu uczestniczyli, m.in.:
– Pan Maciej Wąsik – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji,
– nadbryg. Arkadiusz Przybyła – Zastępca Komendanta Głównego PSP,
– st. bryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP,
starostowie, burmistrzowie oraz wójtowie z powiatów: ciechanowskiego, gostynińskiego, płockiego, płońskiego, przasnyskiego, mławskiego, sierpeckiego oraz żuromińskiego.

675 samochodów dla Ochotniczych Straży Pożarnych w 2023 roku
W 2023 r. jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 675 nowych pojazdów. Do jednostek OSP trafi 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich.

To nie pierwsze tego typu wsparcie dla OSP. Wyposażenie remiz strażackich w nowoczesny sprzęt systematycznie wzrasta. Od 2016 roku do strażaków trafiło 2951 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Opracowanie: sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer Prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Zdjęcia: st. kpt. Marcin Lemanowicz – Komenda Powiatowa PSP w Płońsku, str. Arkadiusz Malik – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.