Pracowity weekend sierpeckich policjantów

W ostatni weekend policjanci z sierpeckiej komendy mieli dużo pracy. Funkcjonariusze przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji, które głównie były związane z przemocą domową oraz agresywnym zachowaniem osób będących pod wpływem alkoholu. Ponadto udaremnili jazdę 2 pijanym kierowcom. Zatrzymano także jednego mężczyznę, który był poszukiwany.

Mundurowi kilkadziesiąt razy byli wzywani do różnego rodzaju interwencji. Głównie były to nieporozumienia rodzinne i sąsiedzkie. Prawie wszystkim przypadkom towarzyszyło spożywanie alkoholu przez osoby wobec których podejmowane były interwencję.

Poza tym policjanci udaremnili jazdę dwóm pijanym kierowcom. Jednemu z nich zatrzymano prawo jazdy, drugi nie posiadał uprawnień do kierowania. Nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą niebawem za to przestępstwo przed sądem. Nie ominie ich także kara za wykroczenia drogowe.

Apelujemy do kierowców o odpowiedzialne zachowania. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie krótszy niż 2 lata oraz wysoka grzywna.

Ponadto dzięki działaniom sierpeckich funkcjonariuszy kolejna osoba, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości , nie uniknie odpowiedzialności karnej. 45 – letni mężczyzna został zatrzymany na terenie jednej z gmin naszego powiatu. Po wykonaniu czynności procesowych został zwolniony.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.