Pożegnanie ze służbą Komendanta Powiatowego PSP w Gostyninie

31 stycznia 2024 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji przejścia na zaopatrzenie emerytalne Komendanta Powiatowego PSP w Gostyninie st. bryg. Mariusza Ostrowskiego. Podczas zbiórki pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego powierzono dotychczasowemu zastępcy st. bryg. Andrzejowi Ledzionowi.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem przez dowódcę uroczystości meldunku, który przyjął p.o. Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Artur Gonera. Następnie wprowadzony został sztandar Komendy Powiatowej PSP w Gostyninie oraz odegrano hymn państwowy.

Po odczytaniu decyzji o odwołaniu i decyzji o powierzeniu pełnienia obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie, st. bryg. Mariusz Ostrowski symbolicznie pożegnał się ze sztandarem, a następnie złożył meldunek o zdaniu obowiązków Komendanta Powiatowego.

Przyjmujący pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Gostyninie st. bryg. Andrzej Ledzion zameldował o przejęciu obowiązków.

Pełniący obowiązki Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Artur Gonera podziękował zdającemu obowiązki Komendantowi za nienaganną 36 letnią służbę, przedstawiając jego biografię:

„st. bryg. Mariusz Ostrowski służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął jako kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu w 1988r. Po ukończeniu szkoły w 1990r. i uzyskaniu tytułu technika pożarnictwa podjął służbę stałą w Zawodowej Straży Pożarnej w Gostyninie na stanowisku szefa zmiany. Z dniem 1.07.1994 roku powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Rejonowego PSP w Gostyninie. W wyniku zmian administracyjnych z dniem 1.06.1999 roku powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie. Łącząc służbę z nauką, systematycznie podnosił swe kwalifikacje zawodowe na wyższych uczelniach mundurowych oraz cywilnych. W 2001r. uzyskał tytuł licencjata w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa RP kończąc Wyższą Szkołę im. Pawła Włodkowica w Płocku na Wydziale Pedagogiki, a następnie w 2003r. ukończył uzupełniające studia magisterskie na tym samym kierunku. Kontynuując podnoszenie kwalifikacji zawodowych w 2004 roku ukończył studia podyplomowe w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie na wydziale Nauk Humanistycznych w zakresie zarzadzania kryzysowego i edukacji obronnej. W dalszej kolejności w 2010 roku ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.

Z dniem 27.02.2021r., decyzją Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Gostyninie.

Zdający obowiązki Komendant Powiatowy PSP w Gostyninie za wzorową służbę był wielokrotnie nagradzany i odznaczany:
– Brązowym, srebrnym i złotym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa -1998 r.
– Srebrnym Krzyżem Zasługi – 2001
– Srebrnym medalem za Długoletnia Służbę – 2009,
– Srebrnym Krzyżem Zasługi dla ZHP – 2011,
– Medalem Komisji Edukacji Narodowej – 2015,
– Złotym Znakiem Związku OSP RP – 2017,
– Złotym Krzyżem Zasługi – 2018,
– Złotą odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej- 2019,
– Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji- 2020.

St. bryg. Mariusz Ostrowski kończąc służbę po 36 latach, podsumował przeszło trzy dekady swojej pracy, podziękował za współpracę oraz okazywaną pomoc i życzliwość przedstawicielom samorządów, druhom Ochotniczych Straży Pożarnych, służbom, inspekcjom i instytucjom oraz strażakom i pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej PSP w Gostyninie.

„… byliście dla mnie wsparciem, służyliście pomocą, wykazując przy tym takt i wysoką kulturę osobistą. Zawsze wiedziałem, że mogę na Was polegać (…). Mieszkańcom Naszego powiatu dziękuję za każdy wyraz uznania i szacunku dla strażackiego munduru, z którymi dane mi było się spotkać przez wszystkie lata służby (…). Kończąc dziś swoją służbę, odchodzę w przekonaniu, że zrobiłem wszystko, co mogłem, aby wzmacniać system ochrony przeciwpożarowej i dobrze służyć społeczeństwu (…) ” – powiedział.

Zaproszeni goście – przedstawiciele samorządów, Komend Powiatowych PSP, emerytów PSP, Nadleśnictwa w Gostyninie, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz instytucji współpracujących z terenu powiatu gostynińskiego, zabierając głos ciepłymi słowami żegnali Pana Komendanta dziękując za wysiłek i poświęcenie włożone w utrzymywanie bezpieczeństwa na terenie powiatu gostynińskiego, jednocześnie życząc wszelkiej pomyślności, zdrowia i spokoju realizacji własnych pasji oraz zasłużonego odpoczynku.

Opracował: st.bryg. Andrzej Ledzion – Komenda Powiatowa PSP w Gostyninie, redagowała mł. kpt. Katarzyna Urbanowska.
Zdjęcia: asp. Przemysław Zgierski – Komenda Powiatowa PSP w Gostyninie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.