Pożar przy ulicy Płockiej w Gostyninie

8 czerwca br., o godzinie 9:34, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gostyninie otrzymało zgłoszenie o pożarze na posesji przy ul. Płockiej w Gostyninie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte były tuje oraz jednoślady znajdujące się na podwórku, a ogień objął jedno z okien na parterze budynku mieszkalnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu, przeprowadzeniu wentylacji nadciśnieniowej w budynku, a następnie sprawdzeniu obiektu pod kątem obecności tlenku węgla. Trwającą przeszło 1 godzinę akcję gaśniczą prowadziły 2 zastępy gaśnicze z gostynińskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz zastęp z OSP Gostynin. Łącznie w działaniach brało udział 13 strażaków.

Na miejscu pożaru pracował również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Sporządził: st.bryg. Andrzej Ledzion
Zdjęcia: st.kpt. Piotr Cepielik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.