Pożar budynku inwentarskiego w Helenowie Słupskim

W minioną niedzielę, 30 lipca br., strażacy Komendy Powiatowej PSP w Gostyninie oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Helenowa Słupskiego, Szczawina Kościelnego, Suserza oraz Adamowa walczyli z pożarem budynku inwentarskiego w Helenowie Słupskim gm. Szczawin Kościelny. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gostyninie o godzinie 12:02.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem całkowicie objęty był dach oraz poddasze budynku inwentarskiego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu pięciu prądów wody w natarciu na pożar. W dalszej kolejności usunięto składowaną słomę i siano z poddasza i dokładnie przelano wodą. Jednocześnie dokonano całkowitej rozbiórki konstrukcji dachu, która zagrażała zawaleniu. Po lokalizacji pożaru dalsze działania polegały na dokładnym przelewaniu pogorzeliska wodą. Z uwagi na duże zadymienie ratownicy pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego.

W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ dach na budynku o konstrukcji drewnianej, pokryty eternitem oraz wypełnienie poddasza: siano i słoma. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej trwały przeszło 4 godziny, a w akcję gaśniczą zaangażowane były 2 zastępy Komendy Powiatowej PSP w Gostyninie oraz 7 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z Helenowa Słupskiego, Szczawina Kościelnego, Suserza oraz Adamowa. Łącznie w działaniach brało udział 47 strażaków.

Na miejscu pożaru pracowały służby Policji oraz Pogotowia Energetycznego.

Sporządził: st.bryg. Andrzej Ledzion
Zjęcia: asp. Kamil Balcerzak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.