Powiatowy Dzień Strażaka w Sierpcu

5 czerwca 2023 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Po odegraniu hymnu państwowego, st. bryg. Marcin Strześniewski Komendant Powiatowy PSP w Sierpcu, przywitał zgromadzonych gości. W swoim wystąpieniu Komendant złożył wszystkim strażakom życzenia, dziękując za poświęcenie w służbie drugiemu człowiekowi, po krótce przedstawiając charakterystykę rejonu operacyjnego i działań prowadzonych przez strażaków z powiatu sierpeckiego.

Wśród zaproszonych gości, znaleźli się między innymi:

– Pan Maciej Wąsik – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji,
– nadbryg. Jarosław Piotrowski — Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej,
– nadbryg. Mariusz Feltynowski – Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej,
– Pan Jacek Sokołowski – Radca Komendanta Głównego PSP,
– Pan Andrzej Cześnik – Starosta Sierpecki,
– Druh Kamil Różański – Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Sierpcu,
– st. bryg. Jacek Starczewski – Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Płocku,
– st. bryg. Artur Czachowski – Komendant Powiatowy PSP w Płońsku,
– Przedstawiciele władz samorządowych,
– Komendanci i Prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu sierpeckiego,
– Przedstawiciele służb mundurowych, straży, inspekcji i zakładów pracy.

Uroczysty apel był doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń, awansów służbowych oraz podziękowań nie tylko dla strażaków, ale dla osób, które swoim działaniem przyczyniają się i wspomagają ochronę przeciwpożarową na terenie powiatu sierpeckiego.

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 12 strażaków. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązową Odznaką ”Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” odznaczył 7 strażaków oraz 7 samorządowców z terenu powiatu sierpeckiego. Odznaką Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej” wyróżniony został druh Wiktor Karwowski z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Milewku gmina Zawidz Kościelny za uratowanie życia mężczyźnie, który w dniu 5 sierpnia 2022 roku topił się w stawie w miejscowości Milewko.

Wręczone zostały także odznaki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej:
– Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczono 1 strażaka,
– Odznaką „Wzorowy Strażak” odznaczono 4 strażaków.

Podczas uroczystości przekazano promesę na przebudowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bendorzynie oraz decyzję Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Gójsku do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Pan Maciej Wąsik Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz nadbryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej przekazali Płockiemu Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu oddział w Sierpcu, silnik do łodzi. Symbolicznego odbioru silnika dokonał Piotr Lisowski – Wiceprezes Płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na zakończenie apelu zabrali głos zaproszeni goście, złożyli gratulacje odznaczonym i awansowanym, dziękując strażakom za codzienną służbę, wymagającą poświęceń.

Opracowanie: bryg. Waldemar Goczyński – Komenda Powiatowa PSP w Sierpcu, redagowała mł. bryg. Anna Stańczyk – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.
Zdjęcia: st. kpt. Piotr Polowiec – Komenda Powiatowa PSP w Sierpcu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.