Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Płocku

23 maja na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Płocku odbyły się obchody Dnia Strażaka. Uroczysty apel rozpoczęto złożeniem meldunku Panu Maciejowi Wąsikowi Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przez dowódcę uroczystości st. kpt. Michała Żółtowskiego o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu. Następnie przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego wciągnięto flagę na maszt. Po powitaniu gości i okolicznościowym przemówieniu st. bryg. Adama Dobrosielskiego – Komendanta Miejskiego PSP w Płocku dokonano wręczenia medali, odznaczeń, awansów na wyższe stopnie służbowe i wyróżnień.

Wręczono:
– Medal „Za Długoletnią Służbę” otrzymało – 11 funkcjonariuszy,
– Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” – otrzymało 7 funkcjonariuszy i 8 osób cywilnych,
– Odznakę Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej” – otrzymała 1 osoba,
– Odznakę honorową „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” – otrzymał jeden funkcjonariusz,
– Awans na wyższy stopień służbowy w korpusie oficerów otrzymało 7 funkcjonariuszy,
– Awans na wyższy stopień służbowy w korpusie aspirantów otrzymało 6 funkcjonariuszy,
– Awans na wyższy stopień służbowy w korpusie podoficerów wręczono 13 funkcjonariuszom.

Za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo-gaśniczych jeden funkcjonariusz wyróżniony został przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej dyplomem.

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Płocku za aktywne działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej na terenie miasta Płocka i powiatu płockiego wyróżnił dyplomem8 osób.

Podczas uroczystości Ochotniczej Straży Pożarnej w Kanigowie przekazano Decyzję Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Obecny na uroczystości Pan Maciej Wąsik Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazał w postaci symbolicznych aktów 6 pojazdów pożarniczych. Dwa z nich trafiły do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, cztery kolejne przekazane zostały do Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu płockiego.

Poświęcenia otrzymanych pojazdów pożarniczych dokonali: Ks. Kanonik Andrzej Zakrzewski – Kapelan Diecezjalny Strażaków oraz ks. Kanonik Roman Bagiński – Kapelan Powiatowy Strażaków.

Przemawiający goście dziękowali strażakom za ich pracę pełną wyrzeczeń i wymagającą podejmowania szybkich i trafnych decyzji. Podkreślali rolę Ochotniczych Straży Pożarnych
w systemie bezpieczeństwa Państwa. Życząc wszystkim strażakom dużo zdrowia i nie słabnącego zaufania społecznego, które posiadają.

Sekretarz Stanu Pan Maciej Wąsik podczas przemówienia serdecznie podziękował za codzienną służbę – za to, że strażacy niosą pomoc i służą społeczności lokalnej. Zaznaczył, że zawsze można na strażaków liczyć, pogratulował odznaczonym, awansowanym i wyróżnionym oraz złożył życzenia z okazji ich święta.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Piotrowski pogratulował druhom dołączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz podziękował wszystkim strażakom za ich codzienną, często niebezpieczną pracę i zaangażowanie w rozwój pożarnictwa na Mazowszu.

Opracowanie: mł. bryg. Edward Mysera – KM PSP w Płocku, redagowała st. sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Zdjęcia: mł. ogn. Kamil Gościniak – KM PSP w Płocku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.