Potrącenie na pasach

Wczoraj (02.02) w godzinach wieczorowych w Gostyninie na ul. 3 Maja doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona 60-letnia mieszkanka Gostynina.

Wczoraj (02.02) około godz. 19:37 na ul. 3 Maja w Gostyninie kierujący volkswagenem 65-letni mieszkaniec Płocka na wyznaczonym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącą przez przejście 60-letnią mieszkankę Gostynina. Kobieta w wyniku potrącenia doznała obrażeń ciała w postaci urazu prawej nogi oraz obrażeń głowy nie zagrażających jej życiu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z gostynińskiej komendy. 65-letni mieszkaniec płocka za potracenie pieszego na przejściu dla pieszych odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Kluczowym czynnikiem warunkującym bezpieczeństwo na drodze jest zachowanie człowieka. Umiejętność przewidywania i myślenia za innych uczestników ruchu drogowego to zasada jaką należy doskonalić. W myśl obowiązujących przepisów piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami już w momencie wchodzenia na przejście, a nie jak dotychczas dopiero na przejściu.

Najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem pieszych jest wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Należy również pamiętać o przestrzeganiu prędkości. Przepisy oraz znaki drogowe jasno określają dopuszczalną prędkość, jednak nie zawsze prędkość dopuszczalna jest prędkością bezpieczną. Czym zatem jest prędkość bezpieczna? Najprościej rzecz ujmując jest to prędkość pozwalająca kierowcy kontrolować sytuację na drodze. Ponadto zawsze trzeba brać pod uwagę swoje umiejętności, stan nawierzchni, porę dnia oraz warunki pogodowe.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.