Pomimo sądowego zakazu, ponownie wsiadł pijany za kierownicę

Gostynińscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 49-latniego mieszkańca Gostynina, który kierował samochodem osobowym marki Volvo w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. Badanie policyjnym alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (07.04) kilka minut po 22 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego gostynińskiej komendy w trakcie patrolu ul. Floriańskiej zauważyli volvo, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pod działaniem alkoholu. Zatrzymanym przez policjantów pojazdem kierował 49-letni mieszkaniec Gostynina. Funkcjonariusze w trakcie kontroli od mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 49-latek posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.