Policyjne działania „trzeźwość”

W dniach 28 i 30 września Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Trzeźwość” W trakcie prowadzonych wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci będą prowadzili działania przez cały dzień (w najbliższy czwartek oraz sobotę) i kontrolowali kierujących w różnych miejscach jednocześnie. Priorytetem działań będzie ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, zapłata świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Krzysztof Dobrzeniecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.