Policjanci pomogli załodze wywróconej żaglówki

Patrol wodny sierpeckiej Policji pomógł osobom, które wpadły do wody, po tym jak żaglówka, którą pływali po Jeziorze Urszulewskim wywróciła się. Dzięki szybkiej reakcji służb nikomu nic się nie stało. Wszyscy zostali bezpiecznie przetransportowani na brzeg.

W minioną sobotę (22.07) policjanci z sierpeckiej komendy, pełnili służbę w patrolu wodnym na Jeziorze Urszulewskim. Około godz. 15:00 warunki atmosferyczne zaczęły się zmieniać i wiał silny wiat, a fale zaczynały być coraz większe. W pewnym momencie mundurowi zauważyli jak wywraca się żaglówka, na pokładzie której znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 45 lat. Funkcjonariusze policji oraz WOPR ruszyli na pomoc żeglarzom. Mężczyznom natychmiast udzielono niezbędnej pomocy. Na szczęście osoby były w kamizelkach ratunkowych. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy policji oraz WOPR-u, nikomu nic się nie stało. Cała dwójka bezpiecznie została przetransportowana na ląd, a żaglówka odholowana na brzeg. Policjanci zbadali również stan trzeźwości 45-latków, obydwaj byli trzeźwi.

Sezon letni trwa w pełni, dlatego też apelujemy o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że woda to niebezpieczny żywioł. Przestrzegamy przed kąpielą na tzw. „dzikich kąpieliskach”. W takich miejscach nie mamy pewności co do jakości wody i do tego, jak kształtuje się dno pod lustrem wody. Do kąpieli wybieramy miejsca, w których nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik. Nigdy nie łączmy wypoczynku nad wodą z alkoholem, bo to połączenie często prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń. Korzystając ze sprzętu pływającego zakładajmy kamizelki ratunkowe, które są indywidualnym środkiem bezpieczeństwa.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.