Policjanci odzyskali przywłaszczone pieniądze

Mieszkaniec powiatu żuromińskiego odpowie za przywłaszczenie portfela z pieniędzmi. Mężczyzna znalazł zagubiony przez 84-latka przedmiot i go nie zwrócił. Sierpeccy policjanci ustalili sprawcę i przedstawili podejrzanemu zarzut, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilkanaście dni temu 84-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego zgłosił policjantom zagubienie portfela z pieniędzmi w rejonie sklepu na terenie gminy Zawidz. Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się policjanci z Posterunku Policji w Zawidzu. Mundurowi przeanalizowali nagrania z kamer monitoringu umieszczonych w pobliżu miejsca zdarzenia i bardzo szybko ustalili kto jest sprawcą tego przestępstwa.

2800 złotych odzyskali policjanci po tym jak portfel z gotówką przywłaszczył 32-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego. Mężczyzna wykorzystał nadarzającą się okazję i zabrał znaleziony portfel z zawartością. Mieszkaniec powiatu żuromińskiego zamiast zgłosić fakt na Policję lub oddać do biura rzeczy znalezionych, postanowił zachować go dla siebie. 32-latek podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że przysłowiowe „znalezione, nie kradzione” nie idzie w parze z brakiem odpowiedzialności karnej. Należy pamiętać, że żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Policjanci przestrzegają, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi lub zgłosić ten fakt na Policję albo zanieść do biura rzeczy znalezionych.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.