Pogadanka na temat bezpiecznych ferii w Szkole Podstawowej w Rościszewie

Już niedługo w naszym województwie rozpoczną się wyczekiwane przez wszystkich uczniów ferie zimowe. Policjanci w ramach akcji „ Bezpieczne ferie” spotykają się z uczniami aby przypomnieć im o zasadach bezpieczeństwa. Podczas działań profilaktycznych uczniowie otrzymali od władz samorządowych Gminy Rościszewo elementy odblaskowe, które z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa młodzieży na drodze.

Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe dla uczniów naszego województwa. Realizując zadania związane z profilaktyką dla dzieci sierpeccy policjanci udali się do Szkoły Podstawowej w Rościszewie, gdzie rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa.

Głównym celem spotkania była edukacja uczniów dotycząca spędzania czasu wolnego w taki sposób, aby uniknąć wszelkich zagrożeń. Rozmawiano także o tym, w jaki sposób i kiedy należy korzystać z numerów alarmowych, a także przedstawiono w jaki sposób działają elementy odblaskowe i jak ważne jest ich posiadanie na odzieży wierzchniej. Mundurowi przypomnieli o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, podkreślając jak istotną rolę dla bezpieczeństwa odgrywa kask ochronny podczas zjazdów na nartach i jak niebezpieczne jest wchodzenie na zamarzniętą tafle akwenów wodnych.

Funkcjonariusze rozmawiali też z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w sieci. Mundurowi przypomnieli o zasadach związanych z zapinaniem pasów bezpieczeństwa przez wszystkich uczestników podróży oraz o tym, jak ważne dla kierowcy jest nierozpraszanie jego uwagi podczas prowadzenia pojazdu.

Nie zabrakło również tematów dotyczących bezpiecznego przechodzenia przez jednię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Przypomniano, że korzystanie z telefonu oraz słuchawek podczas przechodzenie przez pasy stanowi czyn zabroniony.

Miłym akcentem spotkania było przekazanie uczniom elementów odblaskowych zakupionych przez Urząd Gminy w Rościszewie. Mały element z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak podkreślił Wójt Gminy Rościszewo bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.