Piknik edukacyjny nad jeziorem Urszulewskim

Policjanci z Sierpca prowadzili warsztaty edukacyjne w plenerze w ramach trwającej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Nie zabrakło również pogadanek na temat „Bezpiecznej drogi do szkoły”.

Okres wakacyjny dobiegł do końca, ale dopisująca aura sprzyja czynnemu wypoczynkowi nad wodą. Bezpieczeństwo korzystających z uroków takiego wypoczynku leży w zainteresowaniu wielu służb. Dlatego też w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wczoraj sierpeccy policjanci razem z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka pełnili służbę nad Jeziorem Urszulewskim w Szczutowie. Prawie dwustu uczniów z terenu gminy Zawidz, Szczutowa oraz Żuromina wzięło udział w warsztatach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Jeżewie.

W trakcie spotkania z uczniami mundurowi zgodnie z głównymi celami tej akcji propagowali właściwe zachowanie się nad wodą. Wypoczynek nad zbiornikami wodnymi wiąże się głównie z przestrzeganiem zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania, uprawiania sportów wodnych, czy wędkowania. Policjanci wielokrotnie podkreślali, że bezpieczeństwo to przede wszystkim odpowiedzialne działanie i przestrzeganie zasad.

Rok szkolny już się rozpoczął, dlatego dla sierpeckich profilaktyków, była to doskonała okazja do przypomnienia uczniom podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał nie tylko sporą porcje wiedzy, ale również i elementy odblaskowe.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.