Pijany i z zakazem wpadł, bo przekroczył dozwoloną prędkość

Sierpeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 48 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Ponadto 49-latek jechał wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielę około godz. 9:30 w miejscowości Zawidz, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki BMW, który na odcinku pomiaru prędkości jechał za szybko aż o 48 km/h. W trakcie czynności policjanci od mężczyzny wyczuli alkohol. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile. Ponadto 49-latek posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mieszkaniec powiatu sierpeckiego będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenie dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości.

O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę, bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.