Oszuści dzwonią do mieszkańców Gostynina

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie otrzymali od mieszkańców informacje, że na ich numery telefonów dzwonią oszuści, którzy podają się za policjanta. W trakcie rozmowy przekonywali, że ich wnuczek lub wnuczka była sprawcą wypadku drogowego. W trakcie rozmowy przekonywali, że pójdą oni do więzienia, lecz aby tak się nie stało muszą wpłacić dużą sumę pieniędzy ma konto podane przez oszustów. Oszuści namawiali mieszkańców do przelania wszystkie swoich oszczędności na konto podane przez oszusta. Dzięki czujności i zdrowemu rozsądkowi, żadna osoba nie dała się nabrać oszustowi, a ich pieniądze są bezpieczne.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!
• Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem, synem znajomego.
• W przypadku gdy zorientujesz się, że rozmówca może być oszustem zakończ rozmowę telefoniczną, skutecznie rozłączając połączenie, a następnie powiadom o takim zdarzeniu Policję.
• Zachowaj ostrożność, gdy odbierasz telefon od osoby podającej się za krewnego lub znajomego będącego w potrzebie finansowej.
• Nigdy nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz i nie przekazuj im pieniędzy!
• Policja nigdy nie prosi o przekazanie oszczędności, ani nigdy nie informuje o prowadzanych tajnych akcjach przez telefon.

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.