Oszukana na „blik” straciła 6000 złotych

Cyberprzestępcy, aby wyłudzić pieniądze, często wykorzystują popularne portale społecznościowe oraz komunikatory. Włamując się na konta społecznościowe, podszywają się pod znajomych, rodzinę i wysyłają wiadomości z prośbą o kody BLIK. Tym razem ofiarą oszustów padła mieszkanka powiatu sierpeckiego. Kobieta straciła ponad 6000 złotych.

Do sierpeckich policjantów zgłosiła się osoba oszukana ,,na Blik”. Cyberprzestępcy podszyli się pod znajomą włamując się na jej konto społecznościowe. Następnie poprosili za pośrednictwem komunikatora o pożyczenie pieniędzy. Kobieta była przekonana, że koresponduje z koleżanką , dlatego wygenerowała kilka kodów BLIK. Kiedy po transakcji skontaktowała się telefonicznie ze znajomą okazało się, że nie wysyłała ona do niej żadnych wiadomości. W ten sposób 52-letnia kobieta straciła ponad 6000 złotych.

Ostrzegamy! Często stosowaną przez oszustów metodą jest podszywanie się pod znajomych na portalach społecznościowych i zwracanie się z prośbą o pilną pożyczkę. Przestępcy proponują łatwy sposób przelania gotówki poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. Przekazany kod wystarczy, by sprawca mógł natychmiast wypłacić pieniądze. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.