Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy w Płocku

Komenda Miejska PSP w Płocku informuje, że zakupiła nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu marki RENAULT K440 z napędem 6X6 przeznaczeniem dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 3 mieszczącej się przy ul. Armii Krajowej 62.

Samochód wyposażony jest w uterenowiony napęd 6×6 o mocy silnika 330 kW, posiadający automatyczną dwunastostopniową skrzynię biegów. Dwudrzwiowa kabina przystosowana jest do przewozu 3 osób, zabudowa wykonana jest z materiałów niekorodujących, a oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne wykonane jest w technologii LED. Pojazd posiada zbiornik wody o pojemności 8851 l, zbiornik na środek pianotwórczy oraz jednostopniową autopompę A 60/8 o wydajności 6000 l/min. Pojazd ponadto wyposażono m.in. w linię szybkiego natarcia, pneumatyczny maszt oświetleniowy, system 6 zraszaczy o wydajności 50 – 100 dm3/min oraz działko wodno-pianowe klasy DWP 32 o regulowanej wydajności 800-3200 l/min.

Zakupiony za kwotę 1 584 240 ,00 zł pojazd został zabudowany przez firmę MOTO – TRUCK z Kielc ze środków Skarbu Państwa, środków Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Opracowanie i zdjęcia: st. bryg. Włodzimierz Domański – KM PSP w Płocku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.