Nowa kuchnia w Szkole Podstawowej nr 23

Zakończyliśmy modernizację kolejnego bloku żywieniowego, tym razem w Szkole Podstawowej nr 23 na Podolszycach Północ. – W listopadzie przeprowadzimy wszystkie formalności i blok powinien ruszyć 1 grudnia – zapowiada prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Modernizacja obiektu była kompleksowa. Umowę z wykonawcą podpisano w kwietniu. Od tego czasu wymieniono wszystkie instalacje sanitarne, elektryczne, położono nowe tynki i płytki ceramiczne. Następnie przystąpiono do ustawienia i zainstalowania nowoczesnego, profesjonalnego wyposażenia kuchennego. Na liście urządzeń są m.in. szafy chłodnicze, zamrażarka, dwa kotły (o pojemności 150 litrów każdy), kuchnie, patelnie elektryczne, zmywarki, stoły chłodnicze i robocze, regały magazynowe, naświetlacz do jaj, a także tzw. wilk do mielenia mięsa, czy wózek transportowy. Blok żywieniowy urządzono na parterze, a posiłki wydawane będą na piętrze. Zamontowano więc jeszcze windę.

Nad stojącym centralnie wyposażeniem kuchni zawieszono potężny okap o długości 5,4 metra i szerokości 2,5.

Wszystkie prace już się zakończyły, zaczynają się teraz formalności, związane z odbiorami oraz przygotowania do uruchomienia bloku, co powinno nastąpić 1 grudnia. Za modernizację zapłacono z budżetu Płocka ponad 1,8 mln zł. – Warto inwestować w młodzież. Dlatego konsekwentnie inwestujemy w bazę oświatową pod wieloma i różnymi względami. Budujemy boiska, odnawiamy sale gimnastyczne, inwestujemy w wyposażenie naszych placówek i modernizujemy także bloki żywieniowe – podkreśla prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.