Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną ostatnich zdarzeń na płockich drogach

Niestety na płockich drogach doszło do kolejnych zdarzeń drogowych, których główną przyczyna było nieustąpienie pierwszeństwa. Policjanci przypominają, że rozwaga i ostrożność za kierownicą to podstawa bezpiecznej jazdy.

W czwartek (29.06) tuż po godz. 16, w Zągotach gm.Bielsk, kierujący volkswagenem, 20-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego nie ustąpił pierwszeństwa 38-letniemu motocykliście. Mężczyzna, który jechał jednośladem trafił do szpitala. Kierujący osobówką nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za spowodowanie wypadku oraz jazdę bez uprawnień odpowie przed sądem.

O dużym szczęściu mogą mówić uczestnicy kolejnego wypadku do którego doszło dzień później w Mańkowie, gdzie zderzyły się dwie osobówki. 33-letni kierujący fordem nie ustąpił pierwszeństwa 56-letniemu kierującemu mercedesem. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Sprawca zdarzenia otrzymał wysoki mandat oraz 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają rozwaga i ostrożność za kierownicą to podstawa bezpiecznej jazdy.

Autor: sierż.szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.