Nietrzeźwy kierujący motorowerem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

Policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie udaremnili ucieczkę kierującemu motorowerem, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W minioną sobotę (6.04) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gąbinie podjęli pościg za kierującym motorowerem, który pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Gdy policjanci zablokowali mu drogę, 45-latek porzucił pojazd i uciekł pieszo. Mundurowi już po chwili udaremnili jego dalszą ucieczkę. Badanie wykazało, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na domiar złego 45-latek miał już wcześniej za jadę pod wpływem alkoholu cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Monika Jakubowska/KMP w Płocku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.