Niełatwo zmienić pas ruchu gdy rzeczywistość zaburzają promile

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w Płocku na ul. Wyszogrodzkiej. Kierujący citroenem zmieniając pas ruchu spowodował kolizję. Przyczyna natychmiast stała się jasna. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 60-latek stracił już prawo jazdy, teraz stanie przed sądem.

W poniedziałek (5.02) funkcjonariusze drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Płocku udali się na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Wyszogrodzkiej. Mundurowi ustalili, że 60-letni kierujący citroenem zmieniając pas ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa 40-letniemu kierującemu peugeotem. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Badanie wykazało jednak, że kierujący citroenem miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, co z pewnością przyczyniło się do spowodowania kolizji. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem.
Przypominamy, że skrajnie nieodpowiedzialni kierujący pojazdami mechanicznymi, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu są ogromnym zagrożeniem na drodze.

Bądź odpowiedzialny! Piłeś? Nie jedź!

sierż. szt. Monika Jakubowska/KMP w Płocku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.