Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym w Płocku

Na przejeździe kolejowym w Płocku doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, która mogła zakończyć się tragicznie. Kierująca wjechała na przejazd kolejowy, kiedy sygnalizator wskazywał czerwony sygnał, a zapory zaczęły się opuszczać. Maszynista nadjeżdżającego pociągu hamował awaryjnie. Policjanci przypominają o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności przed i na przejazdach kolejowych.

O wielkim szczęściu może mówić kierująca hyundaiem, która w miniony czwartek (9.05) w Płocku, wjechała na przejazd kolejowy kiedy sygnalizator wskazywał czerwony sygnał, a zapory zaczęły się opuszczać. Maszynista nadjeżdżającego pociągu widząc pojazd za zamkniętymi zaporami, zdołał awaryjnie wyhamować. Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć mogło zakończyć się tragicznie. Zgodnie z obowiazujacymi przepisami, 41-latka została ukarana mandatem w wysokości 2 tys. złotych oraz 15 punktami karnymi.

Policjanci przypominają o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności przed i na przejazdach kolejowych! Pociąg na zatrzymanie od momentu hamowania potrzebuje kilkaset metrów. Wystarczy chwila nieuwagi aby doszło do tragedii.

podkom. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.