Narkotyki w porzuconym samochodzie

Policjanci z Sierpca zabezpieczyli porzuconego fiata , a w nim kilka gramów marihuany. Już po godzinie zatrzymali 30- letniego właściciela pojazdu , który usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniona niedzielę policjanci z ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Grąbiec. Około godziny 20:00 zauważali pojazd, który na widok radiowozu zawrócił i szybko odjechał w przeciwnym kierunku. To wzbudziło podejrzenie sierpeckich policjantów, że kierowca może mieć coś na sumieniu. Ich podejrzenie okazało się słuszne, bo gdy podjechali w pojeździe nikogo nie było. W takcie kontroli wnętrza samochodu mundurowi ujawnili dokumenty właściciela oraz torebkę z suszem roślinnym.

Działania funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia właściciela pojazdu i zatrzymania 30-letniego mężczyzny w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło że jest to marihuana. Jednak to nie było koniec problemów 30-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego. Badanie narkotestem wykazało, że znajduje on się pod działaniem środka odurzającego, ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.