Napad na seniora w Płocku. Sprawcy grozi 15 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku zatrzymali sprawcę rozboju, który napadł na 73-latka na ulicy. Wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór oraz zakaz kontaktu i zbliżania do pokrzywdzonego. Za rozbój grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu na jednej z płockich ulic do 73-latka podbiegł nieznany mężczyzn, który uderzył go w tył głowy, po czym senior upadł na kolana. Sprawca napadu szarpał się z pokrzywdzonym chcąc zabrać mu saszetkę, którą trzymał w ręku. Gdy mu się to udało, uciekł. Według pokrzywdzonego w saszetce były dokumenty oraz 1,5 tysiąca złotych. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu płockiej komendy w wyniku wykonanych czynności zatrzymali sprawce rozboju.

Wobec 28-latek prokurator zastosował dozór oraz zakaz kontaktu i zbliżania do pokrzywdzonego. Mieszkaniec płocka usłyszał zarzut. Za kradzież z użyciem przemocy wobec osoby grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.