Kolejowy Majówkowy Zawrót Głowy

Ruszyła rewitalizacja sierpeckiego dworca. Inwestycję dofinansuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” Sierpc otrzymał 4 mln zł.

To jedna z ważniejszych inwestycji w regionie. Zabytkowy budynek odzyska niebawem swój blask. Poza poczekalnią dla pasażerów i pomieszczeniami dla obsługi pociągów, znajdą się w nim również Urząd Stanu Cywilnego, Pracownia Dokumentacji Dziejów Sierpca i kawiarnia.

Umowę na realizację zadania pn. „Rewitalizacja historycznej części miasta-etap 2 – wprowadzenie funkcji publicznych i administracyjnych do budynku PKP wraz z bezpośrednim otoczeniem” podpisali przedstawiciele rządu i samorządów. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował marszałek Adam Struzik.

Klasyka na wesoło
Inauguracji towarzyszyła impreza pn. „Kolejowy Majówkowy Zawrót Głowy”, w której wzięli udział zarówno dorośli, jaki i dzieci.

– Była „Lokomotywa” – w końcu chodzi o dworzec – i „Rzepka”. Ja wcieliłem się w Boćka. Jak widzicie, ważne wydarzenia można też zorganizować z uśmiechem i na luzie. Gratuluję pomysłu i zaangażowania wszystkim uczestnikom! – powiedział marszałek Adam Struzik.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.