Kierowca dostał mandat a pasażer trafił do więzienia

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Chwilę później okazało się, że jeden z pasażerów jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrolę prędkości na ul. Kościuszki w Sierpcu. Kierujący toyotą przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusz wykonujący pomiaru prędkości podał sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierowca nie zastosował się do podanego przez policjanta polecenia i dalej kontynuował jazdę. Zatrzymał się po kilkudziesięciu metrach. Za popełnione wykroczenia 23-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 2900 złotych, a do jego konta przypisano 22 punkty karne.

W trakcie prowadzonej kontroli policjanci zwrócili uwagę na pasażera, który był wyraźnie zdenerwowany. To wzbudziło u mundurowych podejrzenie, że mężczyzna może mieć coś na sumieniu. Doświadczenie i intuicja funkcjonariuszy nie zawiodła. 31-letni mężczyzna został wylegitymowany, wiedząc że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości podał dane swojego brata, który równie jest poszukiwany. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez policjantów zgodnie z nakazem wydanym przez Sąd Rejonowy w Lipnie do odbycia kary zastępczej w wymiarze 10 miesięcy pozbawienia wolność. 31-latek odpowie także za posłużenie się danymi swojego brata.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.