Kierował samochodem mająć promil alkoholu

Gostynińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej vw, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pod działaniem alkoholu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, 50-letni mieszkaniec gminy Gostynin kierował mercedesem mając prawie promil alkoholu w organizmie.

W piątek (22.09) po godz. 20 gostynińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Sierakówku zatrzymali do kontroli drogowej vw, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Kierującym był 50-latni mieszkaniec gminy Gostynin. W trakcie rozmowy z 50-latkiem policjanci wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna został poddany badaniu na jego zawartość w organizmie, które wykazało prawie promil alkoholu wydychanym powietrzu. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu!
Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.