Kierował samochodem mając 1,5 promila

W niedzielę (10.09) gostynińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w centrum Gostynina nietrzeźwego kierującego. 48-letni mieszkaniec gminy Gostynin kierował mercedesem mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę (10.09) po godz. 9 gostynińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Rynek zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Kierującym okazał się 48-latni mieszkaniec gminy Gostynin. W trakcie rozmowy z 48-latkiem policjanci wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna został poddany badaniu na jego zawartość w organizmie, które wykazało prawie 1,5 promila alkoholu wydychanym powietrzu. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu

Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.