Fotowoltaika w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie.

W dniu 21 marca 2024r. zakończył się montaż instalacji fotowoltaicznej na obiekcie Komendy Powiatowej PSP w Gostyninie. Moduły fotowoltaiczne zostały zamontowane na dachu budynku garażowego Komendy, a ich łączna moc to 18,5 kWp.

Celowością zadania jest obniżenie kosztów energii elektrycznej, co pozwoli znacząco zaoszczędzić środki finansowe przeznaczone na funkcjonowanie obiektu.

Realizacja zadania zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej dla tutejszej Komendy była możliwa dzięki umowie dotacyjnej zawartej przez Powiat Gostyniński z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach Programu „Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej” przy dofinansowaniu w wysokości do 45 000 zł, przy czym kwota dotacji nie mogła przekroczyć 50℅ kosztu kwalifikowanego brutto zadania.

W dniu 20 marca br. starosta gostyniński Arkadiusz Boruszewski wizytował proces realizacji zdania, gdzie został zapoznany z postępem prac oraz sposobem ich realizacji. Ostateczne zakończenie realizacji zadania, uwzględniając rozliczenie umowy planowane jest do dnia 1 kwietnia 2024r.

Opracowanie: st.bryg. Andrzej Ledzion
Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Gostyninie, KP PSP Gostynin.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.