Dzień otwarty sierpeckiej komendy dla klas mundurowych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zorganizowali warsztaty edukacyjne, w ramach dnia otwartego komendy pn. „Zostań policjantem na Mazowszu”, mające na celu przybliżyć młodzieży klas policyjnych z Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu zawód Policjanta.

W minioną środę (27.09) pod hasłem „Zostań policjantem na Mazowszu” odbył się dzień otwarty sierpeckiej komendy. Przeprowadzone warsztaty edukacyjne miały na celu promowanie zawodu policjanta, wartości patriotycznych, a także kreowanie właściwych postaw obywatelskich. Na zaproszenie sierpeckich policjantów sierpecką komendę odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu, uczący się w klasach o profilu policyjnym.

W przeprowadzonych warsztatach udział wzięła młodzież z klas drugich, trzecich i czwartych. Uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek komendy oraz poznać bliżej specyfikę służby w Policji, a także zapoznać się ze sprzętem używanym przez policjantów w służbie.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, młodzież uzyskała odpowiedzi na różne pytania dotyczące procesu kwalifikacyjnego do służby w Policji, jak i samego pełnienia służby w różnych pionach formacji. Dodatkowo zwrócono również uwagę na zagrożenia wynikające z procederu „Handlu ludźmi”.

asp. szt. Krzysztof Dobrzeniecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.