Dzień Edukacji Narodowej w Płocku

W piątek 27 października br., w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, resortowych oraz nagród dla pracowników oświaty przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski oraz II Mazowiecki Wicekurator Oświaty Krzysztof Wiśniewski.

Wydarzenie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie odbyły się okolicznościowe przemówienia.

– Obecnie szkoła jest nie tylko miejscem nabywania i przekazywania wiedzy. Jest też miejscem, w którym wpajane są wartości wychowawcze. Dlatego, ważne jest, aby doceniać osoby pracujące w oświacie, które każdego dnia biorą czynny udział w nauczaniu i wychowywaniu Naszych dzieci. Bardzo serdecznie Państwu dziękuję, że stoją Państwo na straży nauki i wychowania młodego pokolenia Polaków. Przyznane odznaczenia są najlepszym potwierdzeniem Państwa pracy, poświęcenia i zaangażowania w wykonywanie codziennych obowiązków związanych z pracą nauczyciela – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń państwowych, wyróżnień i nagród nauczycielom i pracownikom oświaty w ramach podziękowania za zaangażowanie i trud wkładany w nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży.

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wręczył 108 pracownikom oświaty odznaczenia państwowe: Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Złote Medale za Długoletnią Służbę. Wręczono również Medale Komisji Edukacji Narodowej nadane przez Ministra Edukacji i Nauki. Podczas wręczania odznaczeń Wicewojewodzie towarzyszył II Mazowiecki Wicekurator Oświaty Krzysztof Wiśniewski.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.