Droga w gminie Gąbin już wkrótce zyska nowy wygląd

W czwartek, 2 lutego, podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej nr 1457W od drogi wojewódzkiej 573 Suserz – Rybie – Nowy Kamień. Inwestycja ma być gotowa do końca czerwca br.

To będzie pierwszy etap większego zadania na terenie gminy Gąbin. W drugim etapie, zaplanowanym na przyszły rok, przewidziano przebudowę drogi powiatowej nr 6909W Nowy Kamień – Lwówek do drogi wojewódzkiej nr 583. Wszystko w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego z dofinansowaniem z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Na razie jednak prace będą się toczyć przy pierwszym etapie inwestycji. W czwartek Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz podpisał umowę z wykonawcą – Marcinem Głuchowskim, właścicielem firmy DROG-BET z Sochaczewa. W wydarzeniu uczestniczyli także: Wicestarosta Iwona Sierocka, Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Płocku Ewa Kowalak, Członek Zarządu Powiatu Płockiego Apolinary Gruszczyński, Radny Powiatu Waldemar Zawadzki, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk, Radny Miasta i Gminy Gąbin Tomasz Nowacki.

Planowana do rozbudowy droga nr 1457W Suserz – Rybie – Nowy Kamień przebiega przez tereny rolne z rozproszoną zabudową zagrodową oraz mieszkaniową jednorodzinną. Droga powiatowa jest wykorzystywana do przeprowadzenia ruchu kołowego i pieszego w zakresie niezbędnym do obsługi mieszkańców.

Inwestycja rozpoczyna się od granicy powiatu gostynińskiego z powiatem płockim, a kończy się na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 6907W Gąbin – Nowy Kamień – Janówek. Przedsięwzięcie jest usytuowane na terenie pasa drogowego drogi powiatowej nr 1457W na terenie gminy Gąbin. Odcinek przeznaczony do rozbudowy wynosi 0,640 m. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu, przebudowę istniejących rowów i przepustów oraz usprawnienie ruchu drogowego, poprawę warunków użytkowania drogi przez jej uczestników.

Drugi etap inwestycji (przebudowa drogi powiatowej nr 6909W Nowy Kamień – Lwówek do drogi wojewódzkiej nr 583) rozpoczyna się od skrzyżowania z drogą powiatową nr 6907W Gąbin – Nowy Kamień – Janówek i drogą 1457W Suserz – Rybie – Nowy Kamień. Przedsięwzięcie jest usytuowane na terenie pasa drogowego drogi powiatowej nr 6909W na terenie gminy Gąbin. Odcinek przeznaczony do rozbudowy wynosi 1,350 km.  Inwestycja będzie miała na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu, przebudowę istniejących rowów i przepustów, budowę chodnika oraz usprawnienie ruchu drogowego, poprawę warunków użytkowania drogi przez jej uczestników.

Wartość całego zadania – obydwu etapów – to 3,5 mln zł, wartość dofinansowania 2,1 mln zł. Pierwszy etap inwestycji, na realizację którego podpisano właśnie umowę, pochłonie ok. 2 mln zł. Ma być gotowy do końca czerwca br.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.