„Dni Sportu” z policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Płocku

Funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Policji w Płocku stanęli do rywalizacji z uczniami szkół podstawowych. Święto sportu o puchar Wójta Gminy Stara Biała, odbyło się w czwartek 19 października w hali Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej z inicjatywy policjantów.

– Chcemy, żeby dzieci zajęły się czymś innym niż telefonem, bo dzięki sportowi jeszcze nikt nie przegrał. Taki turniej to promocja zdrowego trybu życia, aktywności, pokazania alternatywy spędzania wolnego czasu, przy okazji też promocja zawodu policjanta, a przede wszystkim pokazanie mieszkańcom gminy, że jesteśmy blisko nich – mówi Dowódca OPP w Płocku insp. Rafał Szarwiński. Akcja pod hasłem „Dni Sportu” jest autorskim pomysłem Dowódcy Oddziałów Prewencji Policji w Płocku, który sam prowadzi aktywny tryb życia i zachęca do tego wszystkich dookoła.

W sportowe szranki stanęły cztery drużyny: dwie ze Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym, gospodarze ze Starej Białej i oczywiście reprezentacja OPP w Płocku. Każda z drużyn liczyła po 10 osób, z czego połowę stanowiły kobiety. Rywalizowano w unihokeju, koszykówce, piłce ręcznej i nożnej, a zwieńczeniem turnieju była gra w tradycyjnego „zbijaka”. Nie zabrakło emocji oraz zaangażowania, ale najważniejszym elementem imprezy była świetna atmosfera i dobra zabawa. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła drużyna gospodarzy. Od Dowódcy OPP w Płocku drobne upominki i gadżety otrzymali wszyscy biorący udział w zabawie.

Uczniowie, którzy nie brali udziału w zmaganiach sportowych mogli kibicować swoim kolegom z trybun lub obejrzeć stanowisko promocyjne przygotowane przez funkcjonariuszy OPP w Płocku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.