Diecezjalne obchody patrona Policji

W minioną niedzielę w kościele parafialnym św. Wojciecha w Płocku odbyły się Diecezjalne obchody ku czci patrona Policji św. Michała Archanioła. Mszy św. z udziałem policjantów pracujących na terenie diecezji płockiej przewodniczył biskup Mirosław Milewski, który wspólnie z diecezjalnym kapelanem Policji ks.kan.dr Jerzym Ławickim i przybyłymi policjantami, pracownikami Policji oraz zaproszonymi gośćmi, modlił się w intencji mundurowych z diecezji płockiej.

W niedzielę (01.10) w kościele parafialnym św. Wojciecha w Płocku odbyły się II Diecezjalne obchody ku czci Patrona Policji św. Michała Archanioła. W uroczystości udział brali funkcjonariusze oraz pracownicy Policji z kilku jednostek z terenu Diecezji płockiej. Oprawę obchodów uświetniły poczty sztandarowe.

Mszę św. celebrował bp Mirosław Milewski, który wspólnie z diecezjalnym kapelanem Policji ks.kan. dr Jerzym Ławickim modlił się w intencji mundurowych z diecezji płockiej. Duchowny podkreślił jak trudna, ryzykowna i wymagająca niezwykłej odwagi jest codzienna służba. Zaznaczył również jak często funkcjonariusze ratują ludzkie życie, nawet z narażeniem własnego.

„Nakładane na was zadania wymagają konsekwencji i ofiarnego zaangażowania w służbę wspólnemu dobru, a także wrażliwości na człowieka, niewyczerpanej cierpliwości i akceptacji wobec wszystkich. Do wypełniania swojej misji potrzebujecie siły, której źródłem nie jest człowiek ani regulaminy, ale sam Bóg. On jest źródłem sił i motywacji do służby Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi” – dodał.

W uroczystości udział brał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu insp. Jakub Gorczyński, Komendant Miejski Policji w Płocku insp.Mariusz Kryszkowski, komendanci i ich zastępcy z kilku jednostek Diecezji płockiej, funkcjonariusze, pracownicy policji oraz zaproszeni goście.

Funkcjonariusze z diecezji płockiej serdecznie dziękują ks.kan.dr Jerzemu Ławickiemu, który był inicjatorem Diecezjalnych Obchodów Patrona Policji, za codzienną modlitwę i ogromne wsparcie w tej trudnej służbie.

sierż. szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.