Czarny wtorek na drogach powiatu sierpeckiego

We wtorek (01.08.2023r.) wydarzyły się tragiczne w skutkach wypadki drogowe. Na miejscu pierwszego zdarzenia zginął kierujący motorowerem, w kolejnym zdarzeniu samochód osobowy uderzył w drzewo, a następnie dachował, a podróżujące nim małżeństwo, w ciężkim stanie zostało przetransportowane przez pogotowie do szpitala. Bliższe okoliczności tych zdarzeń wyjaśniają policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sierpcu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w pierwszym zdarzeniu do którego doszło ok. godz.: 13:30 w m. Babiec Rżały, 55 letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego na łuku drogi kierując motorowerem marki Romet nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad motorowerem, po czym zjechał na przeciwny pas drogi i uderzył w pionowy znak drogowy. W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło ok. godz.: 17:45 w miejscowości Łukoszyno Biki na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym, kierujący samochodem osobowym m-ki Skoda Oktawia z bliżej nieokreślonej przyczyny stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na prawą stronę jezdni, do rowu gdzie zderzył się z drzewem, a następnie samochód wywrócił się na dach. Skodą podróżowało małżeństwo z terenu powiatu sierpeckiego: 38 letni mężczyzna i 37 letnia kobieta, którzy z ciężkimi obrażeniami ciała zostali przetransportowani przez pogotowie do Szpitali w Płocku i we Włocławku.

Szczegółowe okoliczności tych tragicznych w skutkach wypadków drogowych pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych, warto o tym zawsze pamiętać.

asp. szt. Krzysztof Dobrzeniecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.