Chciał zmierzyć sie z gabarytem. Nietrzeźwy kierujący zatrzymany

W miniony weekend na krajowej 60-siątce w Woli Łąckiej (pow.płocki), kierowca renaulta chciał zmierzyć się z gabarytem. Został zatrzymany dzięki reakcji świadka, który wezwał na miejsce patrol policji. 61-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę (24.03) w Woli Łąckiej uwagę świadka przykuł kierujący renaultem, który pomimo braku możliwości chciał ominąć transport gabarytu na krajowej 60-siątce. 61-letni mieszkaniec powiatu płockiego tłumaczył, że pomylił drogi. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dzięki wzorowej postawie świadka, który wykazał się czujnością i odpowiedzialnością, nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Widzisz – reaguj, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie!

sierż. szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.