Chciał kupić laptopa. Został oszukany

Mieszkaniec powiatu sierpeckiego kupił przez Internet siedem laptopów. Na wskazane przez sprzedawcę konto przelał prawie 29000 zł. Jednak przesyłka do niego nie dotarła. Robiąc w sieci zakupy bądźmy czujni, a przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie zweryfikujmy sprzedawcę.

Niestety liczba oszustw przez Internet cały czas wzrasta. W ostatnich dniach do policjantów z Sierpcu zgłosiła się osoba, która została oszukana na portalu aukcyjnym przy zakupie laptopów. Zaczęło się od wystawienia do sprzedaży sprzętu komputerowego znanej firmy w bardzo korzystnej cenie. Niestety 52-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego odpowiedział na ogłoszenie. Kiedy towar nie przyszedł w wyznaczonym terminie mężczyzna zaczął się niepokoić. Próbował skontaktować się ze sprzedającym. Niestety telefon był wyłączony. Nie otrzymał również odpowiedzi na wysyłane sprzedawcy smsy i maile. Zrozumiał, że został oszukany i stracił blisko 29000 złotych.

Robiąc zakupy w sieci bądźmy czujni i bardzo ostrożni. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie weryfikujmy sprzedawcę. Na temat uczciwości sprzedawcy mogą powiedzieć nam pisane przez internautów komentarze. Zwracajmy także uwagę na to, od kogo kupujemy. Wybierajmy sklepy sprawdzone, z dłuższą historią działalności. Z rozwagą korzystajmy także z super okazji, gdzie cena za towar jest znacznie niższa niż jego wartość rynkowa. Może być to oszustwo.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.