„Bezpieczne Ferie” z dzielnicowym z Zawidza

„Jak bezpiecznie spędzić ferie” – to temat spotkania dzielnicowego z najmłodszymi . Podczas pogadanki funkcjonariusz przypomniał o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Na koniec mundurowy rozdał przedszkolakom kamizelki odblaskowe.

Za kilka dni w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Dzieci spędzające wolny czas w miejscu zamieszkania, pozostawione często bez właściwej opieki dorosłych, narażone są na wiele niebezpieczeństw. Dlatego mając na uwadze ich dobro policjanci z sierpeckiej komendy realizują cykl spotkań pod nazwą „Bezpieczne ferie zimowe 2023”.

W zeszłym tygodniu dzielnicowy z Posterunku Policji w Zawidzu spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Zawidzu Kościelnym. Podczas spotkania asp. Paweł Kobuszewski przypomniał dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Rozmawiał także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Policjant przypomniał także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

W czasie spotkania z dziećmi z Punktu Przedszkolnego w Zawidzu rozdał najmłodszym kamizelki odblaskowe promujące program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.